Kalwaria Zebrzydowska: diecezja na Dróżkach

Data dodania: 2019.09.16

14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, cała Polska stała pod krzyżem w ramach akcji ewangelizacyjnej. Włączali się w nią także pielgrzymi z naszej diecezji, którzy kolejny już raz przybyli do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ciężko zresztą o lepsze miejsce do stanięcia pod krzyżem, niż "polska Jerozolima", jak określana jest Kalwaria.

Modlitwę naszych pątników rozpoczęła Msza św. przy ołtarzu polowym, której przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Przybyłych pątników z duszpasterzami przywitał kustosz sanktuarium, o. Konrad Cholewa OFM. Zwrócił się do pielgrzymów, by otwierali swoje serca przed Maryją i przedstawiali Jej każdą sprawę swojego życia oraz podziękował za liczną obecność w tym świętym miejscu.

Po Eucharystii pielgrzymi udali się na Dróżki Matki Bożej i Pana Jezusa w pięknych okolicznościach przyrody rozważając Ich życie.