Sławków: ministrancki turniej w piłce halowej

Data dodania: 2023.12.19

Po raz kolejny drużyny ministrantów, lektorów młodszych i lektorów starszych spotkały się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie, aby rozegrać diecezjalny turniej piłki halowej. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Administrator Apostolski Diecezji Sosnowieckiej - abp Adrian Galbas SAC.

Do Sławkowa zjechały 34 drużyny z 3 kategorii wiekowych, aby rozegrać turniej piłki halowej. Zawodnikom towarzyszli księża, rodzice i kibice, którzy dzielnie wspierali grających.

Turniej poprowadził ks. Przemysław Długaj - Diecezjalny Duszpasterz Dzieci i Młodzieży.

Pełną relację tekstową i fotograficzną można znaleźć na stronie internetowej Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Sosnowieckiej - TUTAJ.

ks. Łukasz Tkaczyk