Katedra: pielgrzymka ministrantów na Mszę Krzyżma

Data dodania: 2024.03.26

Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na coroczną pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Sosnowieckiej do Bazyliki Kateralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu, która odbędzie się 28 marca - w Wielki Czwartek.

Najważniejszym punktem pielgrzymki będzie uroczysta Msza Krzyżma o godz. 10:00, pod przewodnictwem bp. Piotra Skuchy.

Pamiętajmy, aby zabrać ze sobą stroje liturgiczne - alby, komże, kapturki i krzyże. Kolor liturgiczny obowiązujący na Mszy Krzyżma to biały (złoty).

W razie braku strojów liturgicznych w tym kolorze, można zabrać kapturki koloru czerwonego.

/bpds