Diecezjalna pielgrzymka ministrantów do Włoch (zapisy)

Data dodania: 2024.04.19

Zapraszamy na wspólny, wakacyjny wyjazd lektorów i ceremoniarzy (od 15. roku życia) do Włoch. Punktem kulminacyjnym będzie spotkanie ministrantów z papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra w Watykanie 30 lipca 2024 r.

Zgłoszenia należy przesyłać do końca kwietnia na e-mail: lso@diecezja.sosnowiec.pl podając imię, nazwisko, datę urodzenia, parafię, nr. telefonu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Włoch i udział w międzynarodowym spotkaniu ministrantów z papieżem Franciszkiem

Termin: 28.07-05.08.2024
Dzień 1 Wyjazd i bezpośredni przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch (nocna podróż).

Dzień 2 Przed południem przyjazd do Orvietto, tam msza święta w kaplicy Cudu Eucharystycznego w historycznej Katedrze i kontynuacja podróży na kolację i nocleg do hotelu.

Dzień 3 Po śniadaniu przejazd do Watykanu na spotkanie z Papieżem Franciszkiem, a następnie nawiedzenie Bazyliki Św. Piotra i czas do własnej dyspozycji w rejonie Watykanu. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 Śniadanie w hotelu i całodzienne zwiedzanie Rzymu: Bazylika Św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Colosseum, Forum Romanom Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Plac Nawona, Fontanna Di Trevi, Plac Hiszpański. Kolacja i nocleg w hotelu

Dzień 5 Po śniadaniu przyjazd do Asyżu, Msza Święta i zwiedzanie miasta Św. Franciszka i Św. Klary, następnie przejazd na wybrzeże w okolice Rimini. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 Śniadanie a po nim całodzienny wypoczynek nad morzem. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7 Śniadanie i wyjazd do Bolonii, tam Msza Święta a następnie zwiedzanie historycznej części miasta. Czas do własnej dyspozycji i w godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski (nocna podróż).

Dzień 8 Planowany przyjazd w godzinach porannych i zakończenie pielgrzymki.
CENA: 300 € + 700 PLN
Świadczenie zawarte w cenie:
- Przejazd Autokarem
- Przewodnik