Noc konfesjonałów

Wyśpiewujemy "Odszedł Pasterz od nas...", adorujemy Chrystusa złożonego w grobie i wracamy do domów. A tymczasem po liturgii Wielkiego Piątku, w późnych godzinach nocnych, wiele kościołów zapełnia się osobami, które chcą czuwać przy Jezusie oraz skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Celem "Nocy konfesjonałów" jest przede wszystkim wyjście naprzeciw ludziom zabieganym, zapracowanym, żyjącym w nieustannym pośpiechu i zwrócenie im uwagi na duchowy wymiar Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przez całą noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę (z 14 na 15 kwietnia od g. 20.00 do g. 6.00) kapłani będą sprawować sakrament pokuty w dwunastu kościołach w Będzinie, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Sosnowcu, Ogrodzieńcu, Olkuszu i Wolbromiu.

Kościoły, w których będzie organizowana "Noc Konfesjonałów":

Będzin: kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz kościół św. Katarzyny (Grodziec)

Czeladź: kościół św. Stanisława

Dąbrowa Górnicza: bazylika NMP Anielskiej oraz kościół św. Rafała Kalinowskiego

Jaworzno: kolegiata św. Wojciecha i św. Katarzyny oraz sanktuarium NMP Nieustającej Pomocy

Ogrodzieniec: kościół Przemienienia Pańskiego

Olkusz: bazylika św. Andrzeja

Sosnowiec: kościół św. Barbary, Podwyższenia Krzyża Świętego oraz bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP

Wolbrom: kościół św. Katarzyny

 

Przypominamy także, że sosnowiecki "kościółek kolejowy" pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa nie bierze udziału w akcji "Noc konfesjonałów". W tygodniu przedświątecznym spowiedź odbywa się w wydłużonych godzinach wg grafiku dostępnego TUTAJ.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.