Akcja diecezjalnej Caritas i TVP

Telewizja Polska 15 kwietnia w Wielką Sobotę poprowadziła kolejną odsłonę akcji „Polska Pomaga”, poprzez którą chce pokazać jak ważne jest zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym. W ramach akcji przez cały dzień na antenie TVP gosciły diecezjalne Caritas. Relacje odbywały się z archidiecezji wrocławskiej i szczecińskiej oraz diecezji sosnowieckiej.

Relacjonowane wydarzenie z parafii św. Rafała Kalinowskiego i Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu, można było oglądać w 12 wejściach „na żywo” na antenie TVP 1, TVP Info oraz TVP 3. W trakcie emisji telewizyjnej został uruchomiony specjalny SMS Caritas, którym w tym dniu wspierano odwiedzany Dom Matki i Dziecka.

Program prowadzili Aneta Chwalba i Jan Pospieszalski, a w tym szczególnym dniu odwiedzali nas wyjątkowi goście, min. Piotr Kupicha - lider zespołu Feel, Dariusz Chojnacki wraz z żoną Agnieszką Radzikowską - aktorzy Teatru Śląskiego, Ewa Ryłko – prezes Stowarzyszenia Motocyklowego „Dawcy Uśmiechu” z motocyklistami, Piotr Strzałkowski - trener Akademii Zagłębia z zawodnikami, Sławomir Dębski - prezes Zagłębiowskiego WOPR oraz Piotr Smok - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu.

Ci ostatni goście przygotowali nie lata niespodziankę dla podopiecznych Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka. W maju br. ratownicy WOPR zorganizują w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu pokaz ratownictwa wodnego pt. „Bezpieczne wakacje” a zawodnicy Zagłębia Sosnowiec zaprosili podopiecznych Domu na mecz piłki nożnej. Podczas tych wydarzeń zostaną zebrane środki pieniężne na wsparcie placówki Caritas.

W czasie całodziennej emisji w TVP widzowie mogli zobaczyć przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Świetlicy „U Matki Teresy” oraz w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka, a także doświadczyć jak wiele osób, stowarzyszeń i organizacji włącza sie w pomoc osobom potrzebującym. Była to również okazja do przybliżenia dzieł Caritas Diecezji Sosnowieckiej, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia swojej działalności. Wśród nas jest ogromna armia ludzi dobrej woli, którzy bez rozgłosu, skromnie z pasją, niosą pomoc potrzebującym. Każdy może dołączyć do nas i być Przyjacielem Caritas.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas miłosierdzia pracownikom TVP, przybyłym gościom, gospodarzom wydarzenia, podopiecznym świetlic środowiskowych, wolontariuszom, sympatykom i pracownikom Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Agnieszka Dynowska

 

Zapraszamy do nagrań TVP

http://www.polskapomaga.tvp.pl/29968061/polska-pomaga-w-wielkanoc

http://www.polskapomaga.tvp.pl/29968102/pomoc-z-glebi-serca

http://www.polskapomaga.tvp.pl/29967896/dawac-ludziom-nadzieje

http://www.polskapomaga.tvp.pl/29968103/misiek-do-domu-samotnej-matki-i-dziecka


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.