Odpust u Pani Anielskiej

Tradycyjnie 2 sierpnia, w środę, z racji Odpustu Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej na swą diecezjalną pielgrzymkę przybędą kobiety i dziewczęta z całej diecezji. Centralna Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Skuchy rozpocznie się o g. 11. Spotkanie u Anielskiej Pani - Matki Zagłębia to wspaniała okazja, by za Jej wstawiennictwem podziękować Bogu za otrzymane dary oraz powierzyć swoje troski i kłopoty. Bóg nigdy nie szczędzi swych łask tym, którzy proszą o nie za pośrednictwem Matki Jego Syna!

Na wyjątkową Eucharystię zapraszamy wszystkie czcicielki Pani Anielskiej w każdym wieku, szczególnie te zrzeszone w kołach gospodyń (w regionalnych strojach), Żywym Różańcu, Sodalicji Mariańskiej, Legionie Maryi, Honorowej Straży NSPJ i innych ruchach – z pocztami sztandarowymi i chorągwiami.

2 sierpnia pozostałe Msze św. w Bazylice będą odbywać się w godzinach 7, 9, 16 (z błogosławieństwem matek i małych dzieci), 18 i 20.

Od 24 lipca do 1 sierpnia o g. 18 będzie odbywać się nowenna przed uroczystością. Jej trzy ostatnie dni (30 lipca – 1 sierpnia) będą miały charakter Triduum mającego bezpośrednio przygotować serca do pięknego przeżycia wielkiego święta.

anielska duze pion


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.