Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej - zaproszenie

W zakonie karmelitańskim od wczoraj trwają przygotowania do przypadającej 16 lipca Uroczystości Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. To szczególny dzień dla wszystkich noszących szkaplerz karmelitański. Siostry Karmelitanki z Sosnowca zapraszają do wspólnego świętowania w czasie niedzielnej uroczystości oraz podczas codziennej nowenny:

NOWENNA: 7 - 15 lipca o godz. 18.00
w środę (12.07) wyjątkowo nowenna rozpocznie się o godz. 17.30, po niej Eucharystia

UROCZYSTA EUCHARYSTIA z możliwością przyjęcia szkaplerza, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak 16 lipca o godz. 18.00

Przyjęcie szkaplerza to wzięcie Maryi do swojego serca, do życia w codzienności, by była w nim zawsze obecna jako Matka i Siostra. Według tradycji Matka Boża objawiła się św. Szymonowi Stock, Generałowi Zakonu Karmelitańskiego w nocy z 15 na 16 lipca 1251 r. i powiedziała: Przyjmij, najmilszy synu, Szkaplerz twojego Zakonu. Kto w nim umrze nie dozna ognia piekielnego.

Maryja obiecuje, że kto pobożnie nosi szkaplerz, nie zazna ognia piekielnego, a w pierwszą sobotę po swojej śmierci zostanie wybawiony z czyśćca. Przywileje i łaski Szkaplerza św. były potwierdzone wielokrotnie przez papieży. Potwierdzili je: Klemens VII (bullą z dnia 12 sierpnia 1530 r.), Pius V, Grzegorz XIII, Paweł V, Klemens X, a nabożeństwo szkaplerzne polecali wiernym: Pius XI, Pius XII (1951), Paweł VI, Jan Paweł II (2001). (Więcej na stronie: http://www.karmel.pl/szkaplerz-karmelitanski/)

Karmelitanki Dzieciątka Jezus
ul. M. T. Kierocińskiej 25 w Sosnowcu


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.