Zapraszamy na odpust katedralny

"O Maryjo, w niebo uniesiona, nad anielskie chóry wywyższona! Pan uwielbił duszę Twą i ciało, wziął do nieba i ozdobił chwałą. Tam odbierasz hołdy i zaszczyty, tron Królowej oddał Tobie Bóg. Najpiękniejszych widzeń masz zachwyty, otoczona wieńcem swoich sług" - będziemy śpiewali 15 sierpnia. I my - słudzy Maryi, wierni diecezji Sosnowieckiej otoczmy tego dnia ołtarz sosnowieckiej bazyliki katedralnej przeżywającej odpust ku czci Wniebowziętej Maryi. Sumie odpustowej o g. 12 z udziałem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski z Legnicy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w matce kościołów naszej diecezji!

DSCF7302