Imieninowa modlitwa za Biskupa

Księże Biskupie możesz liczyć na naszą życzliwość i modlitewne wsparcie - tak można podsumować życzenia składane dla Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka z okazji imienin. 3 września, we wspomnienie św. Grzegorza, w Katedrze odbyła się Msza św. w intencji Pasterza Kościoła sosnowieckiego. Homilię wygłosił ks. Janusz Posadzy - przyjaciel Biskupa z czasów liceum i seminarium, a obecnie proboszcz parafii NMP Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

"Chrystus idzie z człowiekiem, który niesie krzyż swojego codziennego życia. Jest dla niego wzorem, ale także dodaje mu siły i światła" - powiedział kaznodzieja przypominając, że zaparcie się siebie oznacza przezwyciężanie własnego ego na rzecz Chrystusa i drugiego człowieka.

"Ileż w Twoim biskupim postępowaniu doświadczyłeś krzyża - troski, niepewności, fałszywych oskarżeń, pomówień, złośliwości, plugawych komentarzy. Ale Chrystus dał Ci moc, że będąc spokojny w swym sumieniu i sercu przeżyłeś to, co zły duch przez złych ludzi próbował zniszczyć. Doświadczyłeś i będziesz doświadczał krzyża - jak powiedział Paweł VI być biskupem, to znaczy dźwigać krzyż. My tu obecni - kapłani, siostry zakonne, ludzie miłujący Kościół i Boga - (...) chcemy dalej kroczyć przez życie świadomi duchowego przewodnictwa przy boku pasterza. Idąc przez codzienność niech Bóg Cię błogosławi w pasterskim posługiwaniu. Niech z tego osobistego dźwigania krzyża wynika dla Ciebie dobro, które będziesz rozdawał innym na chwałę Boga i Jego Kościoła" - powiedział ks. Posadzy.

Na zakończenie Mszy św. życzenia solenizantowi złożyli klerycy oraz przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń. W imieniu duchowieństwa życzenia złożył ks. kanclerz Mariusz Karaś.

 

Dwa dni wcześniej, w piątek, 1 września, życzenia Księdzu Biskupowi złożyli przedstawiciele zgromadzeń zakonnych oraz samorządowcy. 5 września w Kurii Ksiądz Biskup będzie gościł pragnących złożyć mu życzenia przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.