Co nowego u "Przyjaciół Jezusa" w roku formacyjnym?

"Głoszenie królestwa Bożego nie jest jednak ani samym słowem, ani tylko nauczaniem. Jest wydarzeniem – tak samo jak sam Jezus jest wydarzeniem i Słowem Boga w samej swej osobie. Głosząc Go, doprowadzają do spotkania z Nim" (Benedykt XVI). To papieskie przesłanie nietrudno uznać za motto przynoszącego od kilku lat wspaniałe owoce Diecezjalnego Centrum Nowej Ewangelizacji "Przyjaciele Jezusa".

W kolejnym roku swojej aktywności formacyjnej Centrum zaprasza do swej nowej siedziby. Jest nią parafia p.w. Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie przy ul. Kraszewskiego 25.

Integrując dla ewangelizacji różne środowiska wspólnotowe, DCNE swą bogatą i zróżnicowaną ofertę kieruje także do wszystkich poszukujących, chcących być bliżej Boga.

Sosnowiecka Szkoła Nowej Ewangelizacji włączona do światowej rodziny Szkół Ewangelizacji św. Andrzeja SESA zaprasza na swe otwarte cykliczne spotkania. W każdą pierwszą środę miesiąca możemy wspólnie modlić się podczas Eucharystii. W trzecią środę wspólnie ze wspólnotą Jutrzenka poprowadzi otwartą dla wszystkich adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie - na te spotkania otrzymaliśmy błogosławieństwo i dekret ks. biskupa Grzegorza Kaszaka. W czasie adoracji pragniemy Jezusowi powierzyć nasze choroby, słabości i problemy prosząc, abyśmy doświadczyli Jego uzdrawiającej mocy.

Już od 12 września czekamy na wszystkich, którzy pragną rozwijać swoją modlitwę, chcą odkrywać nowe perspektywy spotkania z Bogiem zapraszamy na kurs medytacji chrześcijańskiej, serie spotkań z Żywym Słowem. Będzie to czas wejścia w modlitwę opartą na metodzie Ignacego z Loyoli, która od wielu wieków staje się miejscem doświadczenia obecności żywego Boga w Jego Słowie.

Każdy mężczyzna niezależnie od wieku czy zaangażowania w Kościele może uczestniczyć w otwartych męskich spotkaniach formacyjnych: Przyjaciele Jezusa – formacja męska. Uczestników tych spotkań łączy to, że dostrzegając Boga w swoim życiu, pragną Go poznawać jeszcze bardziej, żyć Nim i dzielić się tym doświadczeniem z innymi mężczyznami. Spotkania odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 20.00. Pierwsze po wakacjach już 7 września z konferencją Męski wymiar wiary, czyli facet w kościele. Przed spotkaniem chętnych zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00 a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu.

W Centrum jest także miejsce dla tych, którzy poszukują drogi własnego rozwoju duchowego, ale i tych na drodze do dojrzałego życia wiarą. Punkt Wsparcia i Rozwoju Duchowego to miejsce, w którym kapłan służy i tym, których trapią problemy duchowe, którzy nie potrafią poradzić sobie z doświadczanym działaniem zła, poranieniami i zniewoleniami. Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że takie miejsce jest niezwykle potrzebne. Warto więc zapamiętać numer telefonu 883 014 883, by móc umówić się na spotkanie.

Spora grupa kobiet z różnych miast diecezji – Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi i Będzina i w różnym wieku – w ostatni czwartek miesiąca o godzinie 20:00 uczestniczy w spotkaniach wspólnoty Przyjaciele Jezusa – Formacja Kobiet. Kobiety zastanawiają się nad zagadnieniami istotnymi dla ich duchowego rozwoju, także dla właściwego funkcjonowania w codziennym życiu, związanymi ze specyfiką kobiecego postrzegania świata, kobiecej emocjonalności i wrażliwości. Od września spotkania odbywać się będą w sosnowieckim Karmelu przy ul. M. Teresy Kierocińskiej 25.

Gorąco zapraszamy także na najbliższe wydarzenia kierowane do wszystkich – przed nami już wkrótce: Nowe Życie (30 IX -1 X br.) kurs, który może zmienić także twoje życie w cudowną przygodę, w której poprowadzi cię miłujący Bóg. Odbędzie się ono, na zaproszenie proboszcza ks. Krzysztofa Bendkowskiego w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Sosnowcu - Ostrowach Górniczych

Gorąco zapraszamy!

Aktualności oraz informacje o wszelkich inicjatywach podejmowanych przez DCNE Przyjaciele Jezusa można znaleźć na stronie naszej diecezji oraz na www.PrzyjacieleJezusa.org

 

Zdjęcia z Mszy Świętej i agapy rozpoczynającej rok formacyjny
na Klimontowie dla Wspólnoty Jutrzenka i SNE Przyjaciele Jezusa
FOTO:Barbara Jędrzejczak


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.