Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Parafia Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Sosnowcu i Legion Maryi zapraszają na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 27 stycznia – 3 lutego. W programie m.in. Tel Aviv, Morze Martwe, Jerozolima, Betlejem, rzeka Jordan, Nazaret, Góra Karmel.

1 dzień KATOWICE – TEL AVIV

Spotkanie pielgrzymów na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Lądowanie w Tel Avivie. Przejazd do Nazaretu. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

2 dzień HAJFA - NAZARET

Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor. Sanktuarium Przemienienia. Hajfa. Góra Karmel – Sanktuarium Stella Maris. Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Nazaret: Grota i bazylika Zwiastowania NMP, kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

3 dzień NAZARET – KAFARNAUM

Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha: kościół Rozmnożenia Chleba i kościół Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – "Miasto Jezusa". Przepłynięcie statkiem po jeziorze Genezaret. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

4 dzień JERYCHO – MORZE MARTWE – BETANIA - BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd do Jerycho – panorama Góry Kuszenia i sykomora. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Betania. Sanktuarium Łazarza, Marty i Marii. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5 dzień BETLEJEM – JEROZOLIMA – ŚW. GÓRA SYJON

Śniadanie. Wizyta w Betlejem. Początek na Polu Pasterzy w miejscu, gdzie Anioł ogłasza Dobrą Nowinę. Przejazd pod Bazylikę Bożego Narodzenia, miejsce gdzie znajduje się czternastoramienna gwiazda – tu na świat przyszedł Jezus. Następnie wizyta w Grocie Mlecznej – miejsce, do którego pielgrzymują kobiety, by modlić się o dobre macierzyństwo. Przejazd do Jerozolimy, Ściana Płaczu – jedyna zachowana do dnia dzisiejszego pozostałość Świątyni Jerozolimskiej. Przejście do wieczernika przez żydowską dzielnicę Jerozolimy. Wizyta w Opactwie Zaśnięcia NMP. Następnie Synagoga monumentu Króla Dawida. Przejście do kościoła Św. Piotra in Gallicantu – miejsce płaczu św. Piotra po zaparciu się Jezusa. Kolacja i nocleg w Betlejem.

6 dzień JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – EIN KAREM

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną – wizyta w miejscu Wniebowstąpienia Pańskiego. Przejście do kościoła Pater Noster, a potem zejście drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – tu Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca – ogród Getsemani i Bazylika Narodów, czyli kościół Agonii Chrystusa. Potem nawiedzenie Grobu NMP – kościół prawosławny i Grota zdrady Judasza. Przejazd do Ain Karem. Kościół św. Jan Chrzciciela – miejsce jego narodzin. Wizyta w Kościele Nawiedzenia – miejsce spotkania NMP-y ze Św. Elżbietą. Kolacja i nocleg w Betlejem.

7 dzień JEROZOLIMA – STARE MIASTO

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Bożego Grobu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

8 dzień TEL AVIV – KATOWICE

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Katowic. Zakończenie pielgrzymki.

Informacje o cenie i zapisy: Stanisława Dramińska (tel. 607169346)

jerozolima