Targoszyce: kolejni małżonkowie świętowali jubileusz

20 par z Mierzęcic, Boguchwałowic, Przeczyc, Sadowia, Nowej Wsi i Najdziszowa czyli z niemal całej gminy Mierzęcice świętowało tradycyjnie złote i diamentowe jubileusze małżeńskie w kościele św. Mikołaja w Targoszycach. Eucharystii w intencji jubilatów, z odnowieniem ślubowania, przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który zachęcał małżonków do wspólnej, rodzinnej modlitwy różańcowej, dzięki której można pokonywać wiele trudności.

"Życzę Wam, żeby w Waszych rodzinnych ogniskach panowała miłość, żebyście wspierali się w trudnych chwilach i dzielili z sobą radości. Niech Wasza miłość będzie tak wielka, żeby mogła pokonać pojawiające się na horyzoncie trudności! (...) Niech z wysokiego nieba zlewają się na Was wszelkie moce, potrzebne, by Wasze życie rodzinne było długie i szczęśliwe" - życzył Biskup.

Jubilaci otrzymali dyplom z biskupim błogosławieństwem oraz pamiątkowe różańce. Spotkanie miało swoją dalszą część przy wspólnym stole w mierzęcickim GOK.

50-lecie małżeństwa obchodzili Państwo: Michalina i Bogusław Całka, Regina i Kazimierz Grochowscy, Kazimierza i Władysław Jędrusik, Teresa i Jan Kocot, Teresa i Jerzy Kocot, Stanisława i Henryk Kuczera, Józefa i Stanisław Małota, Maria i Eugeniusz Mościccy, Irena i Tadeusz Perlikowscy, Jadwiga i Adam Skotniccy, Krystyna i Władysław Skóra, Krystyna i Władysław Tyrała, Mirosława i Kazimierz Warmuz.

60-lecie pożycia małżeńskiego świętowali Państwo: Kazimiera i Antoni Cieplińscy, Zdzisława i Józef Dyszy, Zofia i Tadeusz Kalandyk, Eleonora i Stefan Kańtoch, Leonia i Antoni Niedbał, Stanisława i Jan Pawełczyk.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.