Sosnowieckie "12h dla Pana"

W ramach ogólnopolskiej modlitwy "Różaniec do granic" parafia NMP Różańcowej w Sosnowcu wraz z duszpasterzami w minioną sobotę, 7 października, włączyła się do akcji przeprowadzając w parafii nabożeństwo "12h dla Pana". Dla parafii był to tym bardziej uroczysty czas, gdyż przypadł on w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Różańcowa parafialna wspólnota zaprosiła do tej modlitwy cały dekanat i diecezję.

Wydarzenie "12 godzin dla Pana" dobiegło końca. Był to wyjątkowy czas medytacji i pochylenia się nad tajemnicą Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Nie zabrakło w tym czasie modlitwy różańcowej, która trwała od godziny 7:00 do 19:00. Można określić w skrócie, że to był czas wielbienia Boga przez Matkę Jego Syna.

Przepraszali za nasze mankamenty, wynagradzali za grzechy, dziękowali i prosili o łaskę poprawy oraz wytrwania w dobru. Nabożeństwo "12h dla Pana" zakończyło się Mszą św., na której poświęcono różańce dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy wszyscy odmówili różaniec.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę! Grupom, które pojęły się przewodniczenia modlitwie, a w szczególności Kołom Żywego Różańca i o. Pio. Wierzymy, że nasze pobożne wzdychania nie tylko dotarły do granic Polski, gdzie odbywała się akcja "Różaniec do granic", ale przede wszystkim do Tronu Ojca w Niebie.

ks. Łukasz Lisowski


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.