Październikowa formacja kobiet

Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji "Przyjaciele Jezusa" zaprasza na kolejne spotkanie formacji kobiet zatytułowane "Mistyka czy mistycyzm? O pełni człowieczeństwa, czyli życie duchowe krok po kroku ze świętymi karmelu", które odbędzie się w czwartek, 26 października, o g. 20 w klasztorze Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu (ul. M.T. Kierocińskiej 25). Konferencję poprowadzi s. M. Fidelis – Karmelitanka Dzieciątka Jezus, psycholog, psychoterapeuta.

"W tym nowym cyklu spotkań pragnę podzielić się tym, co dla mnie osobiście najdroższe i co sprawiło, że jako psycholog nie zajęłam się po prostu zawodem, ale wstąpiłam do Karmelu. Wszyscy pragniemy Boga, prawdziwej więzi z Nim. Nikt z nas nie będzie pięknym człowiekiem poza relacją z Bogiem. Dopiero życie z Nim i w Nim doprowadza nasze człowieczeństwo do pełni, o jakiej nawet nie śnimy. Święci nas o tym przekonują i dzieląc się sobą wskazują drogę. Czy mistyka jest normalnym owocem życia duchowego, czy też jest zarezerwowana dla nielicznych wyjątków? I czym tak naprawdę jest mistyka, bo przecież można się tu łatwo pomylić..." – wyjaśnia s.Fidelis.

Serdecznie zapraszamy!

kobiety pazdziernik


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.