Biskup z neoprezbiterami

Od wspólnej modlitwy Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, księży neoprezbiterów oraz pracowników Kurii przy grobie śp. Księdza Biskupa Adama Śmigielskiego rozpoczęło się spotkanie najmłodszych księży naszej diecezji ze swoim Pasterzem. Tradycyjnie w sosnowieckim Domu Biskupim mieli okazję do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, celebracji Mszy św., wysłuchania konferencji ks. Pawła Nowaka oraz ubogacającego spotkania przy stole, w czasie którego była możliwość podzielenia się radościami i troskami kapłańskiej posługi na pierwszych w życiu parafiach.

Rozważanie ks. Pawła Nowaka, który w naszej diecezji odpowiedzialny jest za comiesięczne, formacyjne spotkania neoprezbiterów, poświęcone było blaskowi ołtarzowej świecy. "Człowiek zapala świecę, ale to Bóg daje światło, żebyśmy widzieli. Tak jest od samego początku naszego życia, przez wszystkie jego etapy - od chrztu, przez wszystkie ważne momenty życia chrześcijanina" - wyjaśniał ks. Nowak podkreślając, że światło ma rozświetlać ciemność ludzkiego życia. "Wiara jest sztuką przyjęcia światła z zewnątrz" - mówił kapłan. "Zbyt często w sobie szukamy światła, którym oświetlimy to, czego nie wiemy. A formacja kapłańska to uczenie się przyjmowania światła z zewnątrz - przede wszystkim od Boga, ale też od drugiego człowieka" - dodał ks. Nowak.

Podkreślił, że zapalone światło nie tylko pozwala widzieć, ale i sprawia, że mnie widać. "Trzeba mieć wiele odwagi, ducha męstwa, pokorę, ale przede wszystkim wielką wiarę w niepojętą miłość Pana Boga i Jego miłosierdzie, żeby umieć się Bogu pokazywać w świetle, które on zapala" - powiedział ks. Nowak.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.