Weź TYTKĘ i pomóż!

W niedzielę, 19 listopada 2017 roku, obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby "wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących (…)". Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza wszystkich do udział w ogólnopolskiej akcji "Tytka charytatywna", a tym samym do wsparcia najuboższych w swojej parafii. Tytki – to papierowe torby, które dostępne będą do odbioru w parafiach w niedzielę, 19 listopada.

tytka1

Odbierz Tytkę, wypełnij żywnością i artykułami chemicznymi, a następnie przynieś z powrotem do parafii do 26 listopada! Niech to nasze wspólne zaangażowanie w pomoc ubogim, będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka, o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi, jako konkretny znak braterstwa.

tytka2

WIRTUALNA
TYTKA CHARYTATYWNA

Jeśli nie uda Ci się dostać papierowej Tytki, bądź nie będziesz miał możliwości wypełnienia jej w tradycyjny sposób, możesz wypełnić Wirtualną Tytkę Charytatywną, wpłacając 30 zł na konto Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Zebrane w ten sposób datki przeznaczymy na zakup żywności dla najuboższych.

Konto Bankowe: 25 2490 0005 0000 4520 4459 1536
Tytułem: Tytka

tytka3 wirtualna


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.