WITAMY! arrow Caritas  
24.05.2015.
CARITAS DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ

Caritas Diecezji Sosnowieckiej
ul. Wawel 19, 41-200   Sosnowiec

sekretariat: ul. Korczaka 5; 41-200   Sosnowiec 
sosnowiec@caritas.pl  tel. 32 / 363 03 70

księgowość i magazyn: ul. Kaliska 25; 41-200   Sosnowiec
tel. i fax 32 / 293 50 34

sekretariat Caritas Diecezji Sosnowieckiej czynny jest od wtorku do soboty w godz.9.00 - 13.00
zob. także: www.sosnowiec.caritas.plMłodzi jałmużnicy Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Lucyna Modlibóg   
26.04.2012.
Młodzi jałmużnicyOd 20 do 22 kwietnia podsumowano projekt „Młodzi jałmużnicy”. Miał on pokazać uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, czym jest jałmużna. W czasie szeregu spotkań i warsztatów z ludźmi zaangażowanymi w różne dzieła pomocy bliźniemu młodzież zobaczyła, że jałmużna to podarowanie komuś swojego czasu, zaangażowania oraz wiedzy i umiejętności.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2681

Czytaj całość
 
Kolonie Caritas Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Agata Jaros   
25.03.2012.
Kolonie CaritasJak co roku Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza dzieci i młodzież  ze szkoły podstawowej i gimnazjum na kolonie letnie.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1868

Czytaj całość
 
Kurs wychowawcy kolonijnego Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Agata Jaros   
25.03.2012.

Kurs wychowawcy kolonijnegoCaritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza wszystkich chętnych na: „Kurs wychowawców - opiekunów w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży”, który rozpoczynie się: 11 maja o godz. 16.00 (piątek) w siedzibie Caritas w Sosnowcu przy ul. Korczaka 5

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1259

Czytaj całość
 
Skarbonka Jałmużny Wielkopostnej Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Tomasz Folga   
22.02.2012.
Skarbonka Jałmużny WielkopostnejRozpoczął się okres Wielkiego Postu! Po raz kolejny rusza akcja skarbonki Jałmużny Wielkopostnej! W tym roku pod hasłem Pomagam starszym. W naszych parafiach w I niedzielę Wielkiego Postu wierni wychodząc ze świątyni będą mogli nabywać skarbonki  składając symboliczną ofiarę 1,50 zł., która zostanie przeznaczona  na cele Caritas Diecezji Sosnowieckiej związane z leczeniem dzieci i osób starszych. Natomiast skarbonki mają trafić do naszych rodzin, gdzie domownicy podejmując wielkopostne wyrzeczenia i ofiary przez cały okres Wielkiego Postu będą mogli udzielić konkretnego wsparcia najbardziej potrzebującym ze swojej wspólnoty parafialnej.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1402

Czytaj całość
 
Tańcząc pomagali na I Balu Charytatywnym Caritas w Sosnowcu Drukuj Poleć znajomemu
Autor: kjk   
19.02.2012.
Tańcząc pomagali na I Balu Charytatywnym Caritas w SosnowcuPod patronatem Caritas w Sosnowcu odbył się I Bal Charytatywny. Prawie 50 osób różnych profesji i wieku doskonale bawiło się pod kierunkiem DJ’a. Był też oczywiście poczęstunek, a nawet loteria fantowa.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1435

Czytaj całość
 
Podaruj Kroplę Miłości Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Stefan Wyporski   
09.02.2012.
Podaruj Kroplę MiłościCaritas rozpoczęła nową kampanię społeczną „Podaruj Kroplę Miłości”, której celem jest zachęcenie do honorowego krwiodawstwa w Polsce. Motywem zorganizowania kampanii jest jubileuszowy XX Światowy Dzień Chorego, obchodzony 11 lutego.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1020

Czytaj całość
 
Caritas diecezji sosnowieckiej ma jeszcze wolne miejsca Drukuj Poleć znajomemu
Autor: kjk   
01.02.2012.
Caritas diecezji sosnowieckiej ma jeszcze wolne miejscaSą jeszcze wolne miejsca w noclegowniach i domach dla bezdomnych prowadzonych przez Caritas diecezji sosnowieckiej. Instytucja ta ma przygotowanych prawie 250 miejsc dla mężczyzn i kilkanaście dla kobiet. Dodatkowo w Olkuszu Caritas prowadzi jadłodajnię dla ubogich, gdzie jednorazowo wydawanych jest od 80 do 120 posiłków.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1731

Czytaj całość
 
Dzieciniec Miłości Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Jarosław Kwiecień   
21.12.2011.
Dzieciniec MiłościPatronem jest św. Jan Bosko. Jego metoda wychowawcza jest też sposobem działania. Dzieciniec Miłości, bo o nim mowa, od wielu lat otacza opieką dzieci przy sosnowieckiej katedrze. Na jego czele stoi Halina Łojas. Ją i przyjaciół instytucji odwiedził w czasie wieczerzy wigilijnej bp Grzegorz Kaszak.

Komentarze (2) | Odsłon: 1889

Czytaj całość
 
Dziękujemy! Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Tomasz Folga   
20.12.2011.
Caritas Sosnowiec dziękujeCaritas Diecezji Sosnowieckiej wyraża ogromną wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiorki środków pieniężnych w hipermarkecie Auchan, na Budowę Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu: Dyrekcji Hipermarketu Auchan Sosnowiec za życzliwe przyjęcie, młodzież ze Szkolnych Kół Caritas oraz ich opiekunom, za ogromne zaangażowanie, ofiarodawcom za wrażliwe serce i hojność. Zebraliśmy kwotę 20 tysięcy 536 złotych na ten szczytny cel.

Komentarze (1) | Odsłon: 1189

Czytaj całość
 
Radosna Wyspa Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Jarosław Kwiecień   
15.12.2011.
Radosna WyspaPłaczący król, nadpobudliwy pasterz, popisujący się anioł – takie rzeczy to tylko w jasełkach. I to przedszkolnych. 15 grudnia bożonarodzeniowe widowisko pokazały dzieciaki z przedszkola „Radosna Wyspa”, które funkcjonuje pod patronatem Caritas. Na widowni zasiedli przede wszystkim rodzice małych aktorów. Chociaż zasiedli to źle powiedziane: raczej stali, bo każdy chciał lepiej widzieć swojego syna lub córkę. Wielu uwieczniało też jasełka, robiąc zdjęcia lub kręcąc film.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1805

Czytaj całość
 
Promocja na dobro Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Jarosław Kwiecień   
15.12.2011.
Promocja na dobroNa sześć dni zaplanowana została akcja zbiórki funduszy na rzecz Domu Matki Dziecka w Sosnowcu. Organizuje ją Caritas Diecezji Sosnowieckiej i Auchan Sosnowiec. Młodzież pomaga pakować zakupy klientom hipermarketu, ci w zamian składają swoje datki do puszek ustawionych przy kasach.

Komentarze (1) | Odsłon: 1573

Czytaj całość
 
Zbuduj z nami Dom Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Tomasz Folga   
15.12.2011.
Zbuduj z nami DomOd 12 do 17 grudnia Caritas Diecezji Sosnowieckiej i hipermarket Auchan organizują zbiórkę środków pieniężnych na budowę Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Młodzież ze Szkolnych Kół Caritas w godzinach od 14.00 do 20.00, a w sobotę od 9.00 do 20.00 będzie pomagać przy kasach pakować zakupy, a także kwestować na ten ważny cel.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1402

Czytaj całość
 
Św. Mikołaj w Pieczyskach Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Piotr Lorenc / kjk   
15.12.2011.
Św. Mikołaj w PieczyskachKażdy z nas lubi dostawać prezenty. Szczególnie dzieci. A św. Mikołaj jest doskonałą okazją do tego, by obdarować najmłodszych upominkami. Dlatego też dyrektor jaworznickiego Carrefoura, będącego partnerem akcji „Dożywanie z Carrefour”, ufundowała zaprzyjaźnionej świetlicy Tabor z Jaworzna - Pieczysk 90 paczek świątecznych. Otrzymały je dzieci, które na co dzień uczestniczą w zajęciach świetlicy lub są objęte pomocą parafii św. Brata Alberta w Jaworznie, która placówkę prowadzi.

Komentarze (3) | Odsłon: 1492

Czytaj całość
 
Trwa wigilijne pomaganie Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Jarosław Kwiecień   
04.12.2011.
Rusza wigilijne pomaganieWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – ta nazwa jest kojarzona przez większość ludzi ze świecami. Kupując taką świecę w parafii lub w innym miejscu, pomagamy dzieciom z naszej diecezji, a niewielka część ofiarowanej przez nas sumy przeznaczona jest również na pomoc dzieciom zazwyczaj w którymś z afrykańskich krajów.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3006

Czytaj całość
 
Szkolne Koło Caritas Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Przemysław Koszewski / Mariusz Cieśla   
26.11.2011.
Szkolne Koło Caritas4 listopada od godziny 18.00 w Gimnazjum nr 1 w Czeladzi przy ulicy Szkolnej 6 odbyła się, przygotowywana już od dawna, inauguracja Szkolnego Koła Caritas.

Komentarze (2) | Odsłon: 3372

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 69
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside