WITAMY! arrow Biskup Pomocniczy

Jubileusz bp. Piotra Skuchy (fotoreportaż) Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Jarosław Kwiecień
18.02.2012.
Jubileusz bp. Piotra Skuchy (fotoreportaż)Kilkunastu arcybiskupów i biskupów, przedstawiciele samorządu, Rycerze Bożego Grobu i wierni dziękowali dzisiaj za 25 lat biskupiej posługi w Kielcach i Sosnowcu biskupa pomocniczego diecezji sosnowieckiej Piotra Skuchy. Wśród gości Mszy św. jubileuszowej znaleźli się m.in.: abp Stanisław Gądecki z Poznania, abp Wacław Depo i abp Stanisław Nowak z Częstochowy, biskupi z Katowic, Częstochowy, Radomia, Kielc, Opola i Krakowa.

Komentarze (3) | Odsłon: 2927

Jubileusz bp. Piotra Skuchy Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Jarosław Kwiecień
18.02.2012.
Jubileusz bp. Piotra SkuchyKilkunastu arcybiskupów i biskupów, przedstawiciele samorządu, Rycerze Bożego Grobu i wierni dziękowali dzisiaj za 25 lat biskupiej posługi w Kielcach i Sosnowcu biskupa pomocniczego diecezji sosnowieckiej Piotra Skuchy. Jubilat jest znanym przewodnikiem po Ziemi Świętej, autorem wielu publikacji biblijnych.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1488

Sukcesja Apostolska biskupa Piotra Skuchy Drukuj Poleć znajomemu
Autor: admin
17.02.2012.
Sukcesja Apostolska biskupa Piotra SkuchyBiskupi są kontynuatorami misji apostołów, która została im zlecona przez samego Jezusa Chrystusa. Sukcesja apostolska polega na tym, że pomiędzy danym biskupem a apostołami jest nieprzerwany ciąg ważnych święceń.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1569

Życiorys biskupa Piotra Skuchy Drukuj Poleć znajomemu
Autor: admin.
17.02.2012.
Życiorys biskupa Piotra SkuchyKsiądz Biskup dr Piotr Skucha urodził się 27 czerwca 1946 r. w Łaganowie, w parafii Proszowice (diecezja kielecka). Jest synem Tadeusza i Stanisławy z d. Tkaczyk. W latach 1953 – 1960 uczęszczał do Szkoły Podstawowej. Pierwsze cztery klasy ukończył w rodzinnym Łaganowie, a ostatnie trzy w Proszowicach.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1330

List Benedykta XVI do bp. Piotra Skuchy Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Benedykt XVI, papież
17.02.2012.
List Benedykta XVI do bp. Piotra SkuchyZ okazji 25 rocznicy przyjęcia święceń biskupich przez ks. Piotra Skuchę Ojciec św. Benedykt XVI przesłał na jego ręce gratulacje. Publikujemy ich tekst w tłumaczeniu na język polski (oryginał jest po łacinie).

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1260

««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 17
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside