WITAMY! arrow Biskup Pomocniczy  
23.05.2015.
Biskup Pomocniczy

BISKUP PIOTR SKUCHA
ul. Orla 19
41 - 205 SosnowiecJubileusz bp. Piotra Skuchy (fotoreportaż) Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Jarosław Kwiecień   
18.02.2012.
Jubileusz bp. Piotra Skuchy (fotoreportaż)Kilkunastu arcybiskupów i biskupów, przedstawiciele samorządu, Rycerze Bożego Grobu i wierni dziękowali dzisiaj za 25 lat biskupiej posługi w Kielcach i Sosnowcu biskupa pomocniczego diecezji sosnowieckiej Piotra Skuchy. Wśród gości Mszy św. jubileuszowej znaleźli się m.in.: abp Stanisław Gądecki z Poznania, abp Wacław Depo i abp Stanisław Nowak z Częstochowy, biskupi z Katowic, Częstochowy, Radomia, Kielc, Opola i Krakowa.

Komentarze (3) | Odsłon: 3198

Czytaj całość
 
Jubileusz bp. Piotra Skuchy Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Jarosław Kwiecień   
18.02.2012.
Jubileusz bp. Piotra SkuchyKilkunastu arcybiskupów i biskupów, przedstawiciele samorządu, Rycerze Bożego Grobu i wierni dziękowali dzisiaj za 25 lat biskupiej posługi w Kielcach i Sosnowcu biskupa pomocniczego diecezji sosnowieckiej Piotra Skuchy. Jubilat jest znanym przewodnikiem po Ziemi Świętej, autorem wielu publikacji biblijnych.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1697

Czytaj całość
 
Sukcesja Apostolska biskupa Piotra Skuchy Drukuj Poleć znajomemu
Autor: admin   
17.02.2012.
Sukcesja Apostolska biskupa Piotra SkuchyBiskupi są kontynuatorami misji apostołów, która została im zlecona przez samego Jezusa Chrystusa. Sukcesja apostolska polega na tym, że pomiędzy danym biskupem a apostołami jest nieprzerwany ciąg ważnych święceń.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1850

Czytaj całość
 
Życiorys biskupa Piotra Skuchy Drukuj Poleć znajomemu
Autor: admin.   
17.02.2012.
Życiorys biskupa Piotra SkuchyKsiądz Biskup dr Piotr Skucha urodził się 27 czerwca 1946 r. w Łaganowie, w parafii Proszowice (diecezja kielecka). Jest synem Tadeusza i Stanisławy z d. Tkaczyk. W latach 1953 – 1960 uczęszczał do Szkoły Podstawowej. Pierwsze cztery klasy ukończył w rodzinnym Łaganowie, a ostatnie trzy w Proszowicach.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1558

Czytaj całość
 
List Benedykta XVI do bp. Piotra Skuchy Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Benedykt XVI, papież   
17.02.2012.
List Benedykta XVI do bp. Piotra SkuchyZ okazji 25 rocznicy przyjęcia święceń biskupich przez ks. Piotra Skuchę Ojciec św. Benedykt XVI przesłał na jego ręce gratulacje. Publikujemy ich tekst w tłumaczeniu na język polski (oryginał jest po łacinie).

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1511

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 17
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside