WITAMY!  
27.05.2015.
PRZYPOMINAMY, ZAPRASZAMY
Wakacje w Bułgarii
Wakacje w BułgariiBiała jest małym spokojnym miasteczkiem położonym między Varną i Burgas, 5 km od miasteczka Obzor. To romantyczny zakątek przyrody łączący góry, las i morze. To oaza spokoju, w której można odpocząć z dala od hałasu i nadmiaru turystów. W kurorcie funkcjonuje duża ilość restauracyjek, kawiarenek i pubów, które oferują smaczne potrawy po przystępnych cenach. Nad zatoką rozciąga się szeroka piaszczysta plaża, a temperatury wody w morzu w okresie od czerwca do września wahają się od 22 do 27 o C. Wyjazd przeznaczony dla dzieci i młodzieży.
Czytaj całość
 
Dzieci Maryi: zabawa, formacja i wypoczynek Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Adam Tarnowski   
22.08.2008.
Dzieci Maryi: zabawa, formacja i wypoczynekTuż po zakończeniu roku szkolnego ruszył do Łukowicy w okolicach Limanowej pierwszy turnus oazy Ruchu Dzieci Maryi. Tak rozpoczęła się wakacyjna akcja wypoczynkowo- formacyjna Ruchu.

- W wypoczynku wzięły udział dzieci z Sosnowca, Czeladzi, Wolbromia, Dąbrowy Górniczej, Będzina i innych miast naszej diecezji. Pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców, pedagogów i animatorów: Anny Sokólskiej, Anny Ciach, Barbary Kremer-Górskiej, Klaudii Sadowskiej, Bogdana Dymona, Marka Paska – dzieci spędziły dwa wspaniale tygodnie pośród pięknego krajobrazu - wylicza s. Milena Widlińska KDzJ. Dzieciom nigdy nie brakowało pomysłów na każdą chwilę pobytu. Liczne mecze piłkarskie, siatkówki na hali sportowej, ale również na świeżym powietrzu nie zdołały zmęczyć oazowiczów. Mieli oni zawsze siły, by pobawić się wspólnie na dyskotekach, by wyjść na spacer w góry, popływać na basenie w Nowym Sączu. Atrakcji było bez liku.

Image

Oprócz tego dzieci, pod kierownictwem duchowym ks. Zygmunta Skipirzepy, oraz sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus: Mileny Widlińskiej oraz Antonetty Rosół, nie zapomniały o Panu Bogu. Każdego dnia uczestniczyły we Mszy św. Każdy dzień oparty był również na tajemnicach Różańca. Dzieci mogły przez ten krótki czas dokładniej przyjrzeć się wydarzeniom, które obchodzimy podczas całego roku liturgicznego. Podczas Chrztu Pana Jezusa dzieci symbolicznie poszły nad pobliski strumyk, w Boże Narodzenie odbyły się jasełka, śpiewano kolędy i nawet w środku lata zawitał do nich św. Mikołaj. Każdy dzień rozpoczynany był  i kończony modlitwą. Dzieci spotykały się w kręgach biblijnych, by przez naśladownictwo Maryi lepiej zrozumieć i zbliżyć się do najważniejszych prawd wiary. - Oaza Dzieci Maryi doskonale pokazuje, co znaczą wakacje z Bogiem. Dzieci miały okazję być bliżej Pana Boga w każdym miejscu i nie przeszkadzało to w codziennych zajęciach. Zorganizowano wycieczki do ołtarza papieskiego i klasztoru klarysek w Starym Sączu, do Nowego Sącza, do Zakopanego i na Rusinową Polanę. Dlatego serdeczne podziękowania należą się wszystkim organizatorom wyjazdu i, oczywiście, Panu Bogu za wspaniałą pogodę, i to, że każdego dnia czuwał nad tym, by wszystko było w jak najlepszym porządku- podkreśla Martyna Zawiska, animatorka.

Image

Jednak czas nie stoi w miejscu, po 2 tygodniach wspaniałego pobytu dzieci musiały wrócić do domu. Nowe znajomości, przyjaźnie i więzi na pewno nie znikną. W ich podtrzymaniu  pomoże dzieciom też Powakacyjny Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Potem będą miały okazję spotkać się znów razem na zimowisku i na kolejnych letnich turnusach.

Adam Tarnowski


Odsłon: 3337

Bądź pierwszym który skomentuje

Napisz komentarz
  • Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
  • Komentarze naruszające netykietę będą usuwane. Bardzo prosimy o wszelkie miłe wpisy, podziękowania, ewentualnie konstruktywne uwagi! Komenatarze ukażą się na stronie po zatwierdzeniu ich przez administratora!
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • *Odśwież* swoją przeglądarkę by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku 'wyślij'.
  • Zachowaj w pamięci treść jeżeli pomyliłeś kod.
Imię:
Komentarz:Kod antyspamowy:* Code

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Gościmy
Nowości
Sonda
Na co przekażesz 1 procent swojego podatku?
NA MARGINESIE

cURL error 6: Could not resolve host: www.nowet.info.pl

Komentowane
Przeniknięci promieniami Bożego Miłosierdz...
...
Więcej...

Przeniknięci promieniami Bożego Miłosierdz...
...
Więcej...

Diakonat Anno Domini 2011 (fotoreportaż, c...
...
Więcej...

Informacje dla Służby Liturgicznej Ołtarza
...
Więcej...

Dzień Otwarty
...
Więcej...

Liturgia
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside