WITAMY! arrow Diecezja arrow Dokumenty arrow Zmiany w sosnowieckiej Kurii Diecezjalnej
21.10.2014.
Zmiany w sosnowieckiej Kurii Diecezjalnej Drukuj Poleć znajomemu
Autor: ks. Jarosław Kwiecień
02.07.2009.
Zmiany w sosnowieckiej Kurii DiecezjalnejKuria Diecezjalna w Sosnowcu ma nowe władze. Decyzją bp. Grzegorza Kaszaka od 1 lipca zmienili się niektórzy szefowie poszczególnych działów.

Zmiany w Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu:

Kanclerz: ks. dr Mariusz Karaś (dotąd dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego);
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego: ks. dr Krzysztof Bendkowski (dotąd Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Sosnowieckiej w Krakowie);
Dyrektor Caritas: ks. Stefan Wyporski (dotąd także proboszcz parafii pw. św. Barbary w Sosnowcu);
Oficjał Sądu Biskupiego: ks. dr Robert Piega;

Pozostałe funkcje w Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu bez zmian.

Ks. dr Mariusz Karaś, nowy kanclerz, urodził się w 1972 roku, święcenia kapłańskie przyjął w 1997 roku. Od 2008 roku był dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego.

Ks. dr Krzysztof Bendkowski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego, urodził się w 1963 roku, święcenia kapłańskie przyjął w 1989 roku. Od 1994 roku był prefektem alumnów w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Sosnowieckiej.

Ks. dr Robert Piega, oficjał Sądu Biskupiego, urodził się w 1967 roku, święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku. Od 2007 roku pracuje w Sądzie Biskupim, dotąd jako pomocniczy wikariusz sądowy.

Ks. Stefan Wyporski, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej, urodził się w 1954 roku, święcenia kapłańskie przyjął w 1981 roku. Od 2006 roku jest proboszczem parafii św. Barbary w Sosnowcu (do 10 sierpnia tego roku), od 1992 roku kieruje Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

oprac.: ks. Jarosław Kwiecień

od lewej: ks. Krzysztof Bendkowski (dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego); ks. Stefan Wyporski (Caritas); bp Piotr Skucha; bp Grzegorz Kaszak; ks. Mariusz Karaś (kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu); ks. Zbigniew Książek (dotychczasowy kanclerz); ks. Robert Piega (oficjał Sądu Biskupiego).

ks. Mariusz Karaś - kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu

Odsłon: 6815

Bądź pierwszym który skomentuje

• Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
  • Komentarze naruszające netykietę będą usuwane. Bardzo prosimy o wszelkie miłe wpisy, podziękowania, ewentualnie konstruktywne uwagi! Komenatarze ukażą się na stronie po zatwierdzeniu ich przez administratora!
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • *Odśwież* swoją przeglądarkę by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku 'wyślij'.
  • Zachowaj w pamięci treść jeżeli pomyliłeś kod.
Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside