WITAMY!  
30.05.2015.
PRZYPOMINAMY, ZAPRASZAMY
Na marginesie
Na marginesiePonieważ otrzymałem kilka maili, informuję, że istnieje możliwość dodania do strony internetowej parafii, organizacji, stowarzyszenia tekstów ukazujących się w ramach cyklu „Na marginesie”. Wystarczy uruchomić kanał RSS.
Czytaj całość
 
Sonda: chcę wyjechać na wieś
Autor: Krystyna Orlińska   
25.06.2009.
Sonda: chcę wyjechać na wieśCzy istotne jest dla nas to, gdzie mieszkamy? Czy gdybyśmy mieszkali gdzie indziej bylibyśmy mniej lub bardziej szczęśliwi? Gdzie powinien znajdować się dom, w którym czulibyśmy się najlepiej?

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1286

Czytaj całość
 
Będzie winda
Autor: ks. Jarosław Kwiecień   
25.06.2009.
Będzie winda150 tys. zł. przyznał Urząd Marszałkowski Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Kwota ta zostanie przeznaczona na wybudowanie windy dla osób niepełnosprawnych przy Stacji Socjalnej w Sosnowcu.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1590

Czytaj całość
 
Krwawa niedziela
Autor: Ewa Klimczyk   
24.06.2009.
Krwawa niedzielaW niedzielę 21 czerwca do naszej parafii przyjechał zespół pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Była to pierwsza w historii parafii św. Floriana w Sosnowcu - Zagórzu akcja, w czasie której można było honorowo oddać krew.

Komentarze (1) | Odsłon: 2301

Czytaj całość
 
Patron stanął przed szpitalem
Autor: ks. Jarosław Kwiecień   
24.06.2009.
Patron stanął przed szpitalemPrzed głównym wejściem Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu stanął pomnik patrona szpitala. Uroczyście poświęcił go bp Grzegorz Kaszak. Jest to ukoronowanie budowy pamiątki z wizyty papieża Polaka w tym mieście. Dzisiaj szpital jemu poświęcony jest jedną z lepszych tego typu placówek w naszym kraju.

Komentarze (1) | Odsłon: 1879

Czytaj całość
 
Personalia
Autor: Kuria Diecezjalna w Sosnowcu   
23.06.2009.
Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody"Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody".
Te słowa nabrały szczególnego charakteru 22 czerwca w naszej diecezji. Tego dnia w Kurii Diecezjalnej Ksiądz Biskup spotkał się z księżmi dziekanami. To im przekazał dekrety skierowane do kapłanów diecezji sosnowieckiej, którzy pod koniec sierpnia udadzą się na nowe parafie.

Komentarze (12) | Odsłon: 25576

Czytaj całość
 
Praktyki Diakonów
Autor: Kuria Diecezjalna   
23.06.2009.
Praktyki DiakonówTradycyjnie diakoni odbędą całoroczne praktyki duszpasterskie w parafiach:

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 4546

Czytaj całość
 
Świadectwo Wandy Półtawskiej - materiał wideo
Autor: Maria Sikora / TVS   
22.06.2009.
Świadectwo Wandy Półtawskiej - materiał wideoPodczas uroczystości 10. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Sosnowcu Wanda Półtawska opowiadała o Papieżu.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1703

Czytaj całość
 
Napisali: kamieniami w noclegownię
Autor: Agnieszka Stefaniak - Zubko / sosnowiec.info.pl   
21.06.2009.
Napisali: kamieniami w noclegownięNoclegownia dla bezdomnych przy ul. Łącznej w Dąbrowie Górniczej została otwarta z wielka pompą w 2007 roku. Początkowo w tym budynku miał mieścić się także komisariat policji, który byłby swoistą gwarancją bezpieczeństwa dla przebywających tam bezdomnych. Dąbrowska policja wycofała się jednak z tego pomysłu, a w noclegowni zaczęły się kłopoty. Grupa chuliganów pod osłoną nocy obrzuca kamieniami budynek, w którym śpią bezdomni. Nasi rozmówcy zgodnie przyznają, że okolica, w której mieści się noclegownia cieszy się bardzo złą sławą.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1593

Czytaj całość
 
Stulecie Koła Gospodyń Wiejskich w Grodźcu
Autor: Piotr Dudała / kjk   
21.06.2009.
Stulecie Koła Gospodyń Wiejskich w Grodźcu Jubileusz 100 – lecia świętowało w niedzielę 14 czerwca Koło Gospodyń Wiejskich w Będzinie - Grodźcu. Obchody zainaugurowała uroczysta Msza św. w kościele p.w. św. Katarzyny, którą odprawił ks. proboszcz Stanisław Wojtuszkiewicz. Potem uroczystość „przeniosła się” do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1669

Czytaj całość
 
Warto wiedzieć: 348. zebranie plenarne Episkopatu
Autor: mp, tk / Łomża / KAI   
21.06.2009.
Warto wiedzieć: 348. zebranie plenarne EpiskopatuRozpoczynający się Rok Kapłański, wyzwania bioetyczne, potrzeba polityki na rzecz rodziny wobec kryzysu demograficznego Polski, nowy program duszpasterski, korekty w programie nauczania religii były głównymi tematami 348. zebrania plenarnego Episkopatu - 19 i 20 czerwca w Łomży. Biskupi wzięli udział w obchodach 1000-lecia śmierci św. Brunona, które odbywały się również w Giżycku, miejscu męczeństwa misjonarza.

Komentarze (1) | Odsłon: 1934

Czytaj całość
 
Warto wiedzieć: kremacja dozwolona
Autor: tk / Łomża / KAI   
20.06.2009.
Warto wiedzieć: kremacja dozwolonaFormułę obrzędu pogrzebu przed złożeniem urny do grobu przyjęła Konferencja Episkopatu Polski podczas obrad odbywających się w Łomży.

Komentarze (1) | Odsłon: 3124

Czytaj całość
 
Dziecko - szczęściem rodziców
Autor: Piotr Lorenc   
19.06.2009.
Dziecko - szczęściem rodzicówZ ks. prał. dr. Andrzejem Cieślikiem - dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu  - rozmawia Piotr Lorenc.

Komentarze (1) | Odsłon: 2193

Czytaj całość
 
Jubileusz Żychcic
Autor: Piotr Lorenc / kjk   
19.06.2009.
Jubileusz ŻychcicWierni i duszpasterze parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wojkowicach – Żychcicach obchodzili 100-lecie parafii. Ale nie byłoby co święcić gdyby nie to, że w połowie lat 30 – tych XX wieku parafianie w Żychciacah zabrali się za budowę nowego kościoła. Ta okazała świątynia przetrwała do dziś i zastąpiła dużo mniejszą, choć zasłużona dla rozwoju praktyk religijnych, kaplicę pw. św. Stanisława Kostki.

Komentarze (1) | Odsłon: 1848

Czytaj całość
 
Poczet proboszczów Żychcic
Autor: Piotr Grzybowski / kjk   
19.06.2009.
Poczet proboszczów ŻychcicW ciągu 100 lat historii parafią Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wojkowicach w Żychcicach zarządzało 15 proboszczów. Oto ich nazwiska i lata w którzych pracowali: Ks. Rykowski proboszczował w Żychcicach przez jeden miesiąc w 1909 roku. Po nim obowiązki przejał ks. Wojciech Ładacki. Pełnił funkcję przez 3 lata od 1909 do 1912 roku. Rok czasu od 1912 do 1913 pracował w Żychcicach ks. Brzozowski.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1913

Czytaj całość
 
Ten kościół potrzebuje pomocy
Autor: Niedziela   
19.06.2009.
Ten kościół potrzebuje pomocyW historii kościoła Świętej Trójcy, jak w soczewce skupiają się wieki dziejów królewskiego miasta. Dziś kościół Świętej  Trójcy potrzebuje solidarnej pomocy wszystkich, w tym najważniejszych instytucji. Ratowanie murów świątyni przed zniszczeniem stało się  wspólną powinnością – wynikającą z szacunku dla przodków i poczucia obowiązku wobec przyszłych pokoleń.

Komentarze (1) | Odsłon: 1370

Czytaj całość
 
Obejrzyj relację z Placu Papieskiego
Autor: TVS   
18.06.2009.
Obejrzyj relację z Placu PapieskiegoDla tych, którzy byli 14 czerwca na Placu Papieskim na Mszy św. pod przew. kard. Henryka Gulbinowicza i mają szybkie łącze internetowe Telewizja Silesia proponuje relację z tego wydarzenia w internecie. Adres, pod którym można znaleźć materiał wideo:

Komentarze (2) | Odsłon: 1803

Czytaj całość
 
To już trzydzieści lat
Autor: Adam Kubisa / kjk   
18.06.2009.
To już trzydzieści lat31 maja br. w kościele pw. św. Mikołaja w Targoszycach odbyła się dziękczynna Msza Święta związana z jubileuszem ks. kan. Janusza Rakoczego. W to niedzielne południe zgromadzeni wspólnie dziękowali za potrójny jubileusz: 30-lecie posługi kapłańskiej, 25-lecie pracy w targoszyckiej parafii oraz 55 urodziny księdza kanonika.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2106

Czytaj całość
 
Festyn u św. Józefa
Autor: ks. Konrad Mruk   
18.06.2009.
Festyn u św. Józefa13 czerwca w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Dąbrowie Górniczej odbył się I Rodzinny Festyn Parafialny. Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji i wiele cennych nagród.

Komentarze (4) | Odsłon: 2700

Czytaj całość
 
Fotoreportaż z Placu Papieskiego w Sosnowcu (część V)
Autor: ks. Jarosław Kwiecień   
16.06.2009.
Fotoreportaż z Placu Papieskiego w Sosnowcu (część V)14 czerwca 2009 roku na Placu Papieskim w Sosnowcu na Mszy św. zgromadziło się blisko 10 tys. osób, by modlić się o beatyfikację Jana Pawła II, uczestniczyć w diecezjalnych prymicjach tegorocznych neoprezbiterów, posłuchać dwóch świadków życia Papieża Polaka: kard. Henryka Gulbinowicza i dr Wandy Półtawskiej. Po Mszy św. i świadectwie Wandy Półtawskiej wzbogaconym występem jednej z laureatek programu „Mam talent” Klaudii Kulawik na scenie wystąpiły dwa znane zespoły chrześcijańskie: New Life’m i Deus Meus. Na zakończenie bp. Grzegorz Kaszak udzielił podwójnego błogosławieństwa: młodej parze, która tego dnia zawarła w Sosnowcu sakramentalny związek małżeński i zgromadzonej publiczności. Przez całe popołudnie pod 12 namiotami można też było poznać ruchy i stowarzyszenia katolickie z diecezji sosnowieckiej. To był ważny dzień dla nas wszystkich!

Komentarze (2) | Odsłon: 2842

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2832 - 2850 z 3765
Gościmy
Nowości
Sonda
Na co przekażesz 1 procent swojego podatku?
NA MARGINESIE

cURL error 6: Could not resolve host: www.nowet.info.pl

Komentowane
Przeniknięci promieniami Bożego Miłosierdz...
...
Więcej...

Przeniknięci promieniami Bożego Miłosierdz...
...
Więcej...

Diakonat Anno Domini 2011 (fotoreportaż, c...
...
Więcej...

Informacje dla Służby Liturgicznej Ołtarza
...
Więcej...

Dzień Otwarty
...
Więcej...

Liturgia
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside