Dzieci

Dzień otwarty w "Katoliku"

W najbliższą niedzielę zapraszamy na dzień otwarty w Katolickim Gimnazjum i Liceum w Sosnowcu. Szczegóły na plakacie oraz stronie www.katolik.sosnowiec.pl. Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą katolickiej szkoły podstawowej, działającej w ramach Zespołu Szkół.

Czytaj więcej

Ferie zimowe "Dzieci Maryi"

Pierwszy tydzień ferii wspólnota dzieci i młodzieży Diecezjalnego Ruchu "Dzieci Maryi" spędziła w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym im. Jana Pawła II w Zakrzowie k. Kalwarii Zebrzydowskiej. Moderatorem naszej 42-osobowej wspólnoty był ks. Grzegorz Morawiec, a animatorami-wychowawcami: s. Jozuela, Aneta Balicka, Bożena Fulas i Sebastian Redziak.

Czytaj więcej

Dzieci Maryi wzmacniały wiarę nad Bałtykiem

Jak co roku w lipcu grupa Dzieci Maryi z diecezji sosnowieckiej, pod opieką karmelitanki Dzieciątka Jezus, s. Mileny, oraz animatorów – Anny Koczur, Anny Sokólskiej, Beaty Kubik, Katarzyny Pięty, Anity Zawiskiej i Agaty Zawiskiej, spędziły pełne przygód i uśmiechu wakacje z Bogiem w nadmorskiej miejscowości Wicie nieopodal Darłowa. Z racji trwającego obecnie Roku Wiary plan dnia był bardzo bogato urozmaicony, lecz przede wszystkim skoncentrowany na zgłębieniu wiary postaci z Pisma św.

Czytaj więcej

Uczniowie zaczęli rok szkolny z Bogiem

Tradycyjnie pierwszy roboczy dzień września inauguruje w naszej ojczyźnie nowy rok szkolny. W wielu świątyniach diecezji odbyły się z tej okazji Msze św. mające pomóc młodym ludziom w zmaganiu ze szkolną rzeczywistością. Aż dwóm z nich przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Czytaj więcej

Kolejna grupa wróciła z kolonii Caritas

"Idźcie i wypocznijcie nieco" – te słowa Pana Jezusa bardzo dobrze pasują do okresu wakacji. Każdy człowiek po pracy, szczególnie całorocznej, powinien odpocząć i zregenerować swoje siły. Jak co roku Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaproponowała wyjazdy wakacyjne dla najmłodszych do stolicy Tatr – Zakopanego. Jeden z wielu turnusów organizowanych dla dzieci z Polski i Ukrainy odbył się w dniach od 15 do 29 lipca.

Czytaj więcej


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.