DĄBROWA GÓRNICZA-OKRADZIONÓW

TEL. 32 260 79 71

Liczba mieszkańców: 1 120

Rys historyczny:

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbrowie Górniczej-Okradzionowie została ustanowiona 4 sierpnia 1982 r. przez biskupa kieleckiego Stanisława Szymeckiego. Pierwszym proboszczem został ks. Daniel Wojciechowski.

Terytorialnie wydzielona została z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie. Do momentu wybudowania obecnego kościoła kult sprawowano w tymczasowej kaplicy.

Kościół, wybudowany w latach 1982-1988, został pobłogosławiony 15 sierpnia 1988 r. przez biskupa kieleckiego Stanisława Szymeckiego.

Do parafii należą:

Ulice: Białej Przemszy, Górna, Ziołowa, Rudy, Łazy Błędowskie, Turystyczna, Wypaleniska

Kaplice:

Kaplica pw. NMP Częstochowskiej w Okradzionowie

Święto patronalne (odpust parafialny):

15 sierpnia – Wniebowzięcia NMP

Msze święte: