Kana

kanaCentrum Edukacji i Wychowania Młodzieży Kana

ul. Legionów 10,
41 - 200 Sosnowiec, Polska

Sekretariat jest czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 8.30 - 18.30
+48 / 32 / 363 10 30
+48 / 32 / 363 10 31
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript." width="8" height="8" src="http://www.kana.sosnowiec.pl/images/square1.gif">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.kana.sosnowiec.pl


Dyrektor: Magdalena Kielska
Asystent: ks. Paweł Brańka

Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA, będąc organizacją działającą na rzecz pożytku publicznego, w profesjonalny sposób podejmuje pracę edukacyjną i wychowawczą z młodzieżą, przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod i środków, adekwatnych do mentalności współczesnego młodego człowieka.

I IDEA

Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA w Sosnowcu otworzyło swoje drzwi po raz pierwszy w 2004 roku. Właśnie wówczas zainicjowano aktywność tej organizacji pozarządowej, która działając w ramach pożytku publicznego podejmuje wysiłki na rzecz prawidłowego psycho-ruchowego rozwoju młodzieży.

            Powstanie takiej właśnie instytucji było podyktowane potrzebą społeczną, ale i potrzebą serca. Idea powstania KANY zrodziła się wraz z wizytą Ojca Święta Jana Pawła II w Sosnowcu i spotkała się z wielką aprobatą śp. Biskupa Adama Śmigielskiego SDB, pierwszego Ordynariusza Diecezji Sosnowieckiej, przyjaciela młodzieży. Poprzez stworzenie możliwości rozwoju młodym mieszkańcom regionu, często pochodzącym z rodzin niezamożnych, dotkniętych problemem bezrobocia, zagrożeniami społecznymi lub niepełnosprawnością KANA stanowi hołd oddany Papieżowi Polakowi, ale jest przede wszystkim odpowiedzią na Jego nauczanie i troskę o młodzież.

II PROPOZYCJE

Młodzież odwiedzająca Centrum może korzystać z propozycji edukacyjnych, kulturalnych i sportowych.

1. Edukacja

Na zainteresowanych czekają:

- kursy języków obcych,

- kursy komputerowe,

- kursy przygotowujące do matury oraz egzaminu gimnazjalnego.

Ponadto młodzież, mająca trudności w nauce, może skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych korepetycji.

2. Kultura

W KANIE działa Ambitne KINO Studyjne, mini galeria sztuki KANA Art – Manufaktura Sztuki Młodych, a także wypożyczalnia nowości wydawniczych KANApa Literacka. KANA promuje młode talenty, organizując wernisaże sztuki, a także oferuje kursy tańca oraz spotkania miłośników sztuki kulinarnej z różnych zakątków świata.

3. Sport

W KANIE działa profesjonalnie wyposażona siłownia, gdzie instruktor pomaga obsłużyć urządzenia i czuwa nad bezpieczeństwem ćwiczących. Mieszkańcy miasta mogą także wybierać wśród licznych propozycji zajęć fitness.

Centrum prowadzi blok poradniczy, w ramach którego diecezjanie mogą skorzystać m.in. z porady prawnika, psychologa i duszpasterza.

KANA od kilku lat realizuje również projekt przewozu niepełnosprawnych mieszkańców miasta Sosnowca, umożliwiając wielu z nich podjęcie edukacji, pracy lub dając szansę na normalne uczestniczenie w życiu społecznym i towarzyskim.

Najważniejsze jednak, że większość swoich propozycji KANA udostępnia młodzieży, na określonych warunkach, bezpłatnie.

W 2008 roku KANA zainicjowała działalność restauracji AfreeKANA. To miejsce szczególne w Sosnowcu. Młodzież może się tu bezpiecznie spotkać, spędzając czas wolny i korzystając z tanich i smacznych posiłków. AfreeKANA nie serwuje alkoholu, jest także wolna od tytoniu. Uroku wnętrzu dodaje ekspozycja fotografii Marcina Kydryńskiego. W lecie na gości czeka ogródek. AfreeKANA włącza się w akcje charytatywne na rzecz Afryki, m.in. poprzez włączenie się w program adopcji na odległość. Fotografie zaadoptowanych przez KANĘ dzieci z Zambii można zobaczyć w sali głównej, a korzystając z oferty AfreeKANY – włączyć się w opiekę nad nimi i stworzenie im warunków do nauki i rozwoju w ich rodzinnej wiosce.

KANA nieustannie podejmuje wysiłki na rzecz wszechstronnego rozwoju młodego człowieka, z roku na rok poszerzając swoją ofertę dla młodych.

Centrum, choć z nazwy skierowane do młodzieży, nie zapomina również o osobach starszych. W KANIE odbywają się spotkania okolicznościowe, które służą integracji osób w podeszłym wieku, często samotnych. Seniorzy mogą też korzystać z wybranych przez siebie propozycji KANY – edukacyjnych, kulturalnych i sportowych!

Serdecznie zapraszamy!


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.