Jaworzno: Żywa Szopka we Wspólnocie "Betlejem"

Data dodania: 2023.12.27

W dniach od 24.12.2023 do 07.01.2024 w godzinach od 9.00 do 20.00 Wspólnota "Betlejem" w Jaworznie zaprasza do odwiedzenia Żywej Szopki oraz wystawy Szopki Świata.

W ŻYWEJ SZOPCE urządzonej w miejscowym ogrodzie oraz przed i na zapleczu domu czekają na Was:
- SZOPKA GRECCIO ze św. Franciszkiem, na pamiątkę wypadającego w tym roku 800-lecia uczczenia Bożego narodzenia w Greccio.
- SZOPKA wśród zwierząt - kilkanaście figur w towarzystwie osiołka Janka Muzykanta oraz owiec, strusia Zenka, gęsi Balbiny i kangurzycy Kangoorki.
- SZOPKA "WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE" z kucykami: Kropką i Groszkiem.
- SZOPKA MINIATUROWA dla najmłodszych z królikiem.

WYSTAWA SZOPKI ŚWIATA, urządzona w Oratorium św. Teresy w naszym domu, prezentuje kilkadziesiąt szopek z całego świata, wykonanych różnymi technikami i z różnych materiałów. Na wystawie można podziwiać prace rzemieślników i artystów m.in. z Japonii, Kanady, Ekwadoru, Zambii, Białorusi, Włoch i Chorwacji.

Wstęp na wystawę i do Żywej Szopki jest bezpłatny. Zachęcamy do składania dobrowolnych datków do puszek na ofiary, które znajdują się w kilku miejscach ogrodu i w domu oraz wsparcia przez internet. Ponieważ staramy się każdego roku przygotować Szopkę na przyzwoitym poziomie wiąże się to z niemałymi kosztami. Zbierane datki pomogą nam, mamy taką nadzieję, w pokryciu tych kosztów.

W naszej jadalni będzie w tych dniach działać szopkowa kawiarnia z dobrą kawą, herbatą, ciastem i gorącą czekoladą. W godzinach popołudniowych można upiec sobie kiełbaskę na ogniu, przy którym czuwają nasi pasterze oraz można zakupić w naszym sklepiku rękodzieło betlejemskie.

30 grudnia (sobota) o godz.17.30 zapraszamy na koncert kolęd Zespołu "Albo i nie", który odbędzie się w kościele Matki Bożej Anielskiej w Jaworznie-Dąbrowie Narodowej.

6 stycznia ok. godziny 16.00 (po zakończeniu mszy świętej o 15.00) koncert kolęd w wykonaniu chóru GOSPEL WINGS.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA!

ks. Mirosław Tosza
Wspólnota "Betlejem"