Ukazała się książka autorstwa ks. Andrzeja Nackowskiego

Data dodania: 2024.04.22

W ostatnich dniach weszła do sprzedaży książka „Maryja. Matka wszystkich ludzi” autorstwa ks. Andrzeja Nackowskiego, wicerektora Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie oraz Diecezjalnego Duszpasterza Powołań.

Ksiądz Andrzej Nackowski zaprasza czytelnika na fascynującą wędrówkę, której przewodniczką jest Maryja. Ta wędrówka zaczyna się w Galilei, w mieście Nazaret, gdzie archanioł Gabriel zwiastował Matce Bożej narodziny Zbawiciela, a następnie wiedzie przez Betlejem i Kanę Galilejską aż na Golgotę, gdzie Maryja była obecna przy śmierci Jej Syna, a następnie do Wieczernika, gdzie wraz z apostołami czekała na Zesłanie Ducha Świętego. Autor szczerze i otwarcie opowiada o swojej osobistej relacji z Maryją; tłumaczy na czym polega zdrowa pobożność maryjna; wyjaśnia, co tak naprawdę znaczy oddać wszystko Bogu – a tym samym zachęca czytelnika, by każdy odkrył w swym życiu, jak niesamowitą prawdą jest fakt, że Maryja jest Matką wszystkich ludzi - czytamy na stronie wydawnictwa.

Książka zawiera:

- wyjaśnienia fragmentów Ewangelii, których bohaterką jest Maryja;
- poruszające świadectwo autora, dla którego być przyjacielem Matki Bożej oznacza oddać Bogu wszystko;
- konkretne wskazówki i podpowiedzi, jak zaprzyjaźnić się z Maryją;
- ponad dwadzieścia medytacji, czyli przygotowanych w punktach konkretnych propozycji lektur, zadań i modlitw, dzięki którym dzień po dniu możemy rozwijać i umacniać naszą relację z Matką Bożą.

Książkę można nabyć we wszystkich większych księgarniach internetowych lub stacjonarnych oraz bezpośrednio na stronie wydawnictwa.

/bpds