Ulina Wielka: Peregrynacja

„Miej miłosierdzie dla nas i całego świata" - niczym refren w piosence powtarzaliśmy te słowa kiedy modliliśmy się przeżywając nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w Ulinie Wielkiej. Mówiliśmy, że jest to czas szczególny - czas Bożego miłosierdzia, wsłuchiwaliśmy się w nauki rekolekcyjne, a w sakramencie pojednania doświadczyliśmy tej Bożej, przebaczającej miłości.

Tak, to prawda Jezus w swojej osobie chciał przekazać nam wszystkim, że Bóg bogaty jest w miłosierdzie. Nie tylko wtedy, kiedy objawiał się św. Faustynie blisko 100 lat temu, w przededniu I i II wojny światowej, ale także dziś chce udzielać nam swych łask tam, gdzie króluje zło i grzech. Bo jak powiedział Jan Paweł II w Krakowie-Łagiewnikach w 1997 roku: „Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże – owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga".

Ks. Jacek Kalkowski

Foto: Monika Siemlat