Braciejówka, Parafia pw. Świętej Trójcy

TEL. 32 646 14 28

Liczba mieszkańców: 1 660

Rys historyczny:

Parafia pw. Świętej Trójcy w Braciejówce została ustanowiona 5 lipca 1935 r. przez biskupa kieleckiego Augustyna Łosińskiego. Pierwszym proboszczem został ks. Józef Mruczkowski.

Terytorialnie wydzielona została z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Gołaczewach. Do momentu wybudowania obecnego kościoła kult sprawowano w pierwszej, drewnianej świątyni, która została rozebrana w 1997 r.

Kościół wybudowany w latach 1987-1993, staraniem wiernych i ks. Józefa Podkowy, został uroczyście poświęcony (konsekrowany) 2 czerwca 1996 r. przez biskupa sosnowieckiego Adama Śmigielskiego SDB.

Do parafii należą:

Miejscowości: Braciejówka, Podlesie, Troks, Barciejówka Ziemkówka, Braciejówka Kolonia Dworska

Święto patronalne (odpust parafialny):

Najświętszej Trójcy;

15 sierpnia – Wniebowzięcie NMP

Msze święte:

W niedziele i święta godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 16.00

W dni powszednie godz.: 18.00 (od IV do IX), 17.00 (III), 16.00 (od XI do II)

Prezbiterzy w parafii:

Proboszcz: ks. Włodzimierz Wiecha

Pomoc duszpasterska: ks. Marek Zaręba

Poprzedni proboszczowie: