Rodzice i dziadkowie księży w Katedrze

"Dzisiejsze dziękowanie za Was, drodzy rodzice i dziadkowie, czynimy za przyczyną Pani Różańcowej. Bogu chcemy powiedzieć: jak to dobrze, że dałeś mi tak wspaniałych rodziców i dziadów! Jak to dobrze, że oni  są opiekując się nami z troską i poświęceniem, że pomimo trudności i problemów są blisko nas, gotowi przyjść z dobrą radą, słowem upomnienia, otuchy, wsparcia. Boże jak to dobrze, że są tacy wspaniali rodzice! (...) Dziękujemy, że szturmujecie niebo w naszych intencjach po to, byśmy nie pobłądzili i wytrwali na drodze powołania. Jesteście dla nas nieocenionym wsparciem i pomocą" - powiedział Ksiądz Biskup do rodziców i dziadków Księży i osób konsekrowanych, którzy 7 października przybyli do sosnowieckiej Katedry na doroczną pielgrzymkę. Odwiedzając matkę kościołów diecezji sosnowieckiej wspominali chwilę sprzed kilku, kilkunastu, a czasem i kilkudziesięciu lat, kiedy uczestniczyli w obrzędzie święceń swoich dzieci.

Biskup zachęcał także, przywołując słowa Maryi z objawień i św. Jana Pawła II, do ufnej modlitwy na różańcu.

Na zakończenie Mszy św. Biskup, kapłani i wszyscy uczestniczący w Mszy św. modlili się dziesiątką różańca przy grobie śp. Biskupa Adama Śmigielskiego w rocznicę jego śmierci. Następnie wszyscy udali się do Domu Katolickiego, gdzie przy kawie, herbacie i ciastku mogli posłuchać koncertu Wojkowickiego Zespołu Bluesowego złożonego z osadzonych i wychowawców zakładu karnego.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.