Wspólnota nadziei świętowała jubileusz

Dnia 23 kwietnia w parafii Najświętszego Zbawiciela w Przegini Wspólnota Nadziei obchodziła swoje 10-lecie istnienia. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który dziękował wspólnocie za zaangażowanie w dzieła modlitewno-ewangelizacyjne na terenie diecezji sosnowieckiej. Po Eucharystii odbył się koncert uwielbienia z udziałem zespołu Sursum Corda.

Czytaj więcej

Dzień w diecezji - 26 kwietnia 2017

26 kwietnia w diecezji

 

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 10.00 ks. Grzegorz Koss

g. 10.00 - 11.00 Penitencjarz diecezjalny

g. 11.00 - 12.30 Ojcowie Franciszkanie

g. 15.00 - 16.30 ks. Stefan Wyporski

g. 16.30 - 18.00 Penitencjarz diecezjalny

Koncert w Brudzowicach (video)

Koncert Górniczej Orkiestry Dętej "Bytom" w parafii Narodzenia NMP w Brudzowicach. Autorem filmu jest ks. Stanisław Straż.

Msza św. i Rubik na 25 lat diecezji

W duchu jubileuszu 25 lat diecezji sosnowieckiej przeżywane są w tym roku wszystkie diecezjalne wydarzenia i pielgrzymki. Jednym z najważniejszych punktów obchodów będą uroczystości 11 czerwca na Placu Papieskim, podczas których diecezja świętować będzie wraz z miastem Sosnowiec, wspominającym 115. rocznicę nadania praw miejskich. Po Mszy św., odprawianej przez biskupa sosnowieckiego, rozpocznie się koncert Piotra Rubika "Santo Subito".

Czytaj więcej

Festiwal Sztuki i Muzyki Sakralnej w Olkuszu

23 kwietnia, w ramach III Festiwalu Sztuki i Muzyki Sakralnej, w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu, od godz. 18.00 można było posłuchać koncertu Moniki Korybalskiej – mezzosopran, Michała Kutnika – baryton (solistów Opery Krakowskiej) i Kristiny Kutnik – pianistki (w części I koncertu grającej na organach bocznych bazyliki, a w części II na syntezatorze).

Czytaj więcej

Dzieci Maryi zapraszają na wakacje

Diecezjalne Duszpasterstwo "Dzieci Maryi" zaprasza młodych ze szkół podstawowych i gimnazjum na letni wypoczynek "Wakacje z Bogiem" do Wisły w terminie 3-13 lipca. Informacje i zgłoszenia - ks. Grzegorz Morawiec, tel. 698477944; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytaj więcej

Będzin: uczczą założyciela miasta

Stowarzyszenie Króla Kazimierza Wielkiego, Stowarzyszenie Ratujmy Kościół na Górce i Towarzystwo Przyjaciół Będzina serdecznie zapraszają na uroczystości 707. rocznicy urodzin Kazimierza III Wielkiego, założyciela Będzina. 27 kwietnia w będzińskiej Bibliotece odbędzie się promocja książki o monarsze, a o 18 w kościele Świętej Trójcy odprawiona zostanie Msza św. z fragmentem opisu narodzin króla wg "Roczników, czyli Kronik sławnego Królestwa Polskiego" Jana Długosza.

Czytaj więcej

Ks. Tosza odebrał nagrodę Tischnera

Założyciel wspólnoty Betlejem w Jaworznie ks. Mirosław Tosza, a także filozof Ireneusz Ziemiński oraz publicystka Ewa Siedlecka odebrali w sobotę w Krakowie nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Wręczenie nagród odbyło się podczas gali w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej na zakończenie tegorocznych 17. Dni Tischnerowskich.

Czytaj więcej

Zendek: Biskup poświęcił ołtarz

W niemal rok po rozpoczęciu generalnych prac remontowych w kościele św. Stanisława w Zendku, 22 kwietnia, Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak poświęcił nowy ołtarz parafialnej świątyni. Uroczystość zgromadziła finansujących i aktywnie włączających się w prace parafian oraz władze samorządowe. Parafia przygotowuje się też do ważnych jubileuszy - za dwa lata, w 2019 roku przypada 100. rocznica wybudowania kościoła i 50-lecie powstania parafii.

Czytaj więcej

Wideo-wizytówka: Parafia Podw. Krzyża Świętego w Sławkowie


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.