Ziarno Słowa - 24 września

W każdą niedzielę zapraszamy do czytania i rozważania Ewangelii z ks. Tomaszem Zmarzłym w cyklu "Ziarno Słowa" przygotowanym przez portal TVDG.PL

Dzień w diecezji - 24 września 2017

24 września w diecezji

g. 19 III Zagłębiowski Festiwal Organowy – koncert w parafii Macierzyństwa NMP w Bolesławiu.

 

Dzień imienin:

obchodzi ksiądz Gerard Małodobry.

30 września dziękczynienie za budujących kościoły

W roku srebrnego jubileuszu diecezji sosnowieckiej pamiętamy o księżach - budowniczych kościołów. 30 września w Będzinie odbędzie się specjalna Msza św. w intencji budowniczych, na którą zaprasza Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Czytaj więcej

Biskup na 160. rocznicy olewińskiej kapliczki

10 września Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawił Mszę św. przy kapliczce Matki Bożej w podolkuskim Olewinie w 160. rocznicę jej powstania. Kapliczka z sygnaturką ufundowana została przez Mikołaja i Ludwikę Uckich w 1857 r. Na szczycie jej frontu zachowała się płyta erekcyjna. Obok kapliczki znajduje się płyta poświęcona mieszkańcom wsi, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

Czytaj więcej

Warsztaty tworzenia ikon w PKZ

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zaprasza na rozpoczynający się w październiku kurs rysunku i malarstwa ikonograficznego. Oferta skierowana jest do miłośników rysunku i malarstwa oraz sztuki sakralnej. W programie zajęć jest m.in. poznanie perspektywy i geometrii ikony, ćwiczenia rysowania i malowania szat, fragmentów i całości wybranych postaci, poznanie technologii malarstwa na desce techniką tempery na bazie naturalnych pigmentów, jajka i wina. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie oraz stronie www.palac.art.pl

Czytaj więcej

Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Serdecznie zapraszamy na pierwsze powakacyjne Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które odbędzie się w sobotę 23.09.2017r., o godzinie 16:00 w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu (ul. Sosnowa 1).

Czytaj więcej

Kalendarz diecezjalny - październik

INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY

INTENCJA OGÓLNA:

Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.

Czytaj więcej

Kino wokół wartości A.D. 2017

Przed nami kolejna już, ciesząca się dużym zainteresowaniem, edycja projektu KINO WOKÓŁ WARTOŚCI. Projekt, jak co roku, skierowany jest do księży, katechetów, młodzieży szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu skłonić młodego człowieka do refleksji nad sensem życia i budowania swojego życia w oparciu o trwałe, pewne i uniwersalne wartości. W ramach tegorocznej akcji zapraszamy młodzież na specjalne projekcje filmów do kina Helios w Sosnowcu (ul. Modrzejowska 32b).

Czytaj więcej

Uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Sosnowca zapraszają 1 października (niedziela) do wspólnego świętowania Uroczystości św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Odpustowej Eucharystii o g. 18 przewodniczył będzie ks. Kanclerz Mariusz Karaś. Po Mszy świętej będzie możliwość uczczenia relikwii świętej i nastąpi obrzęd poświęcenia płatków róż. Od piątku 22 września o godz. 17.45 w klasztorze sióstr rozpocznie się nowenna przed Uroczystością.

Czytaj więcej

Spotkanie papieskich szkół z diecezji

Święty Jan Paweł II - taki patron zobowiązuje! 20 września w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu odbyło się spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół Jana Pawła II. Wraz z ks. dyrektorem Michałem Bordą wspólnie planowali oni inicjatywy edukacyjne i wychowawcze na rozpoczynający się rok szkolny. W naszej diecezji święty papież patronuje 14 szkołom i jednemu domowi kultury.

Czytaj więcej


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.