Wielki Czwartek z Biskupem Piotrem Skuchą

W czasie Triduum Paschalnego Kościół przeżywa mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Te święte dni rozpoczyna Msza Wieczerzy Pańskiej, upamiętniająca Ostatnią Wieczerzę, podczas której Jezus ustanowił sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Uroczystej Mszy św. w kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Piotr Skucha. Liturgia Mszy Wieczerzy Pańskiej połączona jest z obrzędem obmycia stóp. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament przenoszony jest do kaplicy adoracji, zwanej Ciemnicą.

ks. Dawid Kuczek
FOTO: Mateusz Jakubik