Sosnowieckiej Święto Policji

 "Dzisiejszą Eucharystią rozpoczynamy w naszym mieście obchody tegorocznego Święta Policji. Już na początku obchodów pragnę modlić się za stróżów prawa w naszym mieście: policjantki i policjantów Sosnowca, za pracowników cywilnych Policji, za emerytowanych policjantów. Modlę się również za rodziny policjantów – za wszystkie osoby, które tak często towarzyszą swoim mężom, żonom, dzieciom w tej niełatwej służbie jaką jest właśnie służba policyjna" – powiedział Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawiając 16 lipca Mszę św. w kościele św. Barbary w Sosnowcu dla policjantów z kilkunastu sosnowieckich jednostek. Homilię w czasie Mszy św. wygłosił diecezjalny duszpasterz policji – ks. kanclerz Mariusz Karaś.

Przestrzegał on przed zamykaniem się chrześcijan na Słowo Boże. Zwracając się do policjantów apelował, by znali wartość swojej służby dla społeczeństwa i nie zrażali się krytyką czy niewdzięcznością. "Miejcie świadomość tego, że w policyjnej służbie będącej odpowiedzią na powołanie, ważna jest także siła ducha. Dobry policjant to nie tylko dobrze wyszkolony funkcjonariusz, to przede wszystkim człowiek, który dostrzega bliźniego. Nie jest to łatwe. Ale na pewno jest możliwe" – podkreślił.

Na zakończenie modlitewnego spotkania Biskup poświęcił dwa nowe radiowozy.

FOTO: Piotr Lorenc


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.