Parafia Świętych Archaniołów w Czeladzi zbiera podpisy

W nowym numerze parafialnej gazetki „Expres Archaniołów" czytamy: „Pragniemy wspólnie jako mieszkańcy miasta a zarazem wspólnota parafialna wystąpić do miasta Czeladź o wybudowanie w 2013 roku chodników, parkingu i wjazdu do naszego kościoła. Projekt przebudowy zakładałby wybudowanie chodników wzdłuż ulicy Wyspiańskiego (od strony kościoła), miejsc parkingowych na 20 samochodów oraz wjazdu na teren parafii. Ponadto zawarliśmy w projekcie dodatkowe miejsca parkingowe przy Przedszkolu nr 5, które znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Wyspiańskiego. Projekt miałby być wykonany w ramach obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej przez miasto Czeladź. Obecnie jesteśmy na etapie składania wniosku do Rady Miasta Czeladź. Gdy zbierzemy ponad 100 podpisów popierających ten projekt będzie mógł być przedstawiony na sesji Rady Miasta. Dalsze losy będą zależały od decyzji radnych. Dołożymy wszelkich starań, aby ich przekonać, że jest to ważny projekt dla naszej lokalnej społeczności. O przebiegu prac nad projektem będziemy Państwa informować na łamach Expressu Archaniołów."

za: www.parafia.czeladz.org