Bukowno na Międzynarodowej Parafiadzie w Warszawie

W dniach 13 – 19 lipca dwudziestojednoosobowa drużyna pod opieką czworga nauczycieli reprezentowała parafię św. Andrzeja Boboli i Zespół Szkół nr1 w Bukownie podczas XXVI Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Uczestniczyliśmy w licznych zawodach (piłce nożnej, siatkowej, pływaniu, tenisie stołowym, badmintonie, pchnięciu kulą, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegach, szachach, strzelectwie sportowym i biathlonie letnim), konkursach wiedzy (Życie i dzieło Jana Pawła II i Jana XXIII, Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi, Polska, 70. Rocznica Powstania Warszawskiego), konkursach wokalnych (Sacro Song i Muzyka Moim Życiem) oraz plastycznych (Interpretacja piosenki Czesława Niemena "Sen o Warszawie" i Rodzina drogą do świętości).

Ponadto braliśmy udział w warsztatach komiksu, witrażu, filcowania i zumby, zwiedziliśmy Łazienki Królewskie, Muzeum Łowiectwa, Stadion Narodowy, Muzeum Sportu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto i Centrum Nauki Kopernik. Wcieliliśmy się w role warszawskich powstańców przenosząc pocztę powstańczą i meldunki w czasie gry miejskiej o Powstaniu Warszawskim. Dzięki skautom ubranym w stroje z epoki i eksponatom powstańczym poczuliśmy klimat tamtych dni.

Codziennie uczestniczyliśmy w wieczornej modlitwie, czuwaliśmy przed Najświętszym Sakramentem w Namiocie Adoracji, korzystaliśmy z sakramentu pojednania, byśmy w czasie Mszy Świętych (w tym w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach i w Świątyni Opatrzności Bożej przy grobie O. Józefa Jońca – założyciela Parafiady) mogli przystąpić do Stołu Pańskiego. Zawarliśmy wiele wspaniałych znajomości a w czasie wieczorów parafiadowych doskonale się bawiliśmy. 14 razy staliśmy na podium, przywieźliśmy wiele nagród, 7 statuetek, dwa złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy.

W tym roku w Parafiadzie uczestniczyło ok. 1, 5 tysiąca młodych ludzi z 75 miejscowości z Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Niemiec i Uzbekistanu. Z Polski zgłosiły się 42 reprezentacje, więc konkurencja była o wiele silniejsza niż w roku ubiegłym. Radosnym zaskoczeniem były dla nas wyniki klasyfikacji ogólnej. W tym roku stanęliśmy na III stopniu podium plasując się za reprezentacjami z Kosztowa i Wolsztyna. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia różnych osób i instytucji. Szczególne podziękowania składamy Parafii św. Andrzeja Boboli w Bukownie, ks. Proboszczowi Wojciechowi Tkaczowi i Stowarzyszeniu Parafiada, dzięki którym mogliśmy przeżyć wiele niezapomnianych chwil.

Katarzyna Gajdziszewska


Relacja zdjęciowa i filmowa:

 


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.